Wypożyczalnia aut godna zaufania – na co trzeba zwrócić uwagę?

Wypożyczenie samochodu w wielu sytuacjach jest najlepszym, a czasem nawet jedynym wyjściem. Jak spośród wielu wypożyczalni wybrać tą najlepszą? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę by zweryfikować, czy dana wypożyczalnia aut jest godna zaufania. Lepiej sprawdź wszystko przed wynajmem, by jeździć i spać spokojnie.

Informacje o firmie i oddziały w różnych miastach

Aby uniknąć narażenia się na podpisanie umowy z firmą – krzak, przed jej podpisaniem sprawdź dokładnie, czy na temat firmy można znaleźć informacje (najlepiej w kilku źródłach, nie tylko w jednym).

Warto również zwrócić uwagę na to, by wypożyczalnia miała swoje oddziały w innych miastach. To także pewne potwierdzenie tego, że nie jest to firma – widmo. Warto wyszukać także opinii innych użytkowników na jej temat bądź zadać pytanie na lokalnym forum/grupie w mediach społecznościowych.

Dobra wypożyczalnia aut = nowoczesna i bezpieczna flota

Porządna firma będzie dysponować nowoczesną i komfortową flotą. Bezpieczeństwo jazdy to kwestia ważniejsza, niż wrażenia. Dlatego zwróć uwagę nie tylko na marki i modele samochodów jakie oferuje, ale także na ich wyposażenie: poduszki powietrzne, systemy wspomagania układu kierowniczego, hamowania i kontroli trakcji jazdy.

Istotne jest również to, by samochody były zadbane, a więc nie tylko nienaganne wizualnie, ale również na bieżąco serwisowane.

Wypożyczalnia aut – jasne warunki umowy

Nie daj się zwieść pięknym słowom przedstawiciela firmy – to oczywiste, że każdy będzie namawiał na skorzystanie z jego oferty. Mówienie ogólnikami i językiem korzyści bez przedstawiania żadnych konkretów, zbywanie Twoich pytań i wymijające odpowiedzi mogą sugerować, że w warunkach wynajmu zawarte będą jakieś kruczki.

Uczciwa firma będzie mieć przygotowaną zwięzłą, konkretną umowę, bez żadnych niejasności i ukrytych gwiazdek. Zwróć uwagę przede wszystkim na zakres Twojej odpowiedzialności i przejrzysty cennik.

Istotny jest również sposób komunikacji z pracownikami: jeśli są życzliwi, otwarci i odpowiadają na Twoje pytania konkretnie, to dobry znak.

Nie zapominaj o cenniku!

Z reguły wypożyczalnie oferują różne pakiety, spośród których możesz wybrać opcję, która będzie Ci odpowiadać najbardziej.

Im niższa cena, tym więcej podejrzeń budzi. Może bowiem okazać się, że przyjdzie Ci zapłacić za mnóstwo dodatkowych opcji, których podstawowy pakiet nie przewiduje. Przyjrzyj się więc dokładnie każdemu punktowi umowy, a przede wszystkim zakresowi poszczególnych pakietów.

Im bardziej wnikliwie zweryfikujesz te kwestie na początku, tym przyjemniejszy i bezstresowy będzie okres wynajmu!